Õhk-õhk soojuspumbad

Õhksoojuspump ammutab vajaliku soojusenergia välisõhust ning annab selle soojusvaheti abil edasi ruumis ringlevale õhule.

Daikin Stylish

ÕHK-ÕHK SOOJUS

Daikin Emura

ÕHK-ÕHK SOOJUS

Daikin Perfera

ÕHK-ÕHK SOOJUS

Daikin Comfora

ÕHK-ÕHK SOOJUS

ALPICAIR

ÕHK-ÕHK SOOJUS

Mitsubishi

ÕHK-ÕHK SOOJUS

Miks valida õhk-õhk soojuspump?

Ühed lihtsama konstruktsiooniga soojuspumbad on õhk-õhk soojuspumbad. Võib öelda, et õhk-õhk soojuspump on tagurpidi kliimaseade. Selles ongi antud soojuspumba peamine eelis – seadme paigaldamiseks ja kasutamiseks ei ole vaja teha puurauke, paigaldada maa-alust kontuuri ega monteerida hüdraulikasõlmi või muid seadmeid, mis kuuluvad traditsioonilise küttesüsteemi juurde.

Tänapäeva seadmeturg on väga lai. Sageli esitavad kliendid loogilise küsimuse, miks üks soojuspump on odav, aga teine kallis? Selleks, et saada antud küsimusele vastust süvenemata soojusfüüsika või termodünaamika seadustesse proovige võrrelda soojuspumpasid autoturuga. Küttesüsteemide turgu võib jagada kolmeks: odav klass, keskklass ja juhtivad kaubamärgid. Sellise paralleeli tõmbamine lubab kliendil mõista lihtsamini hinnavahet.

Õhk-õhk küttesüsteemide peamine eelis on see, et nad on traditsioonilistest küttesüsteemidest odavamad. Kuid on ka muid eeliseid:

Spetsialistid monteerivad ja seadistavad süsteemi ühe päevaga.

Sellist tüüpi õhkpumpasid võib paigaldada traditsioonilise küttesüsteemiga majja, mis tagab märkimisväärse küttekulude säästu. Paigaldus nõuab minimaalseid muudatusi ja sekkumist olemasolevasse interjööri.

Nagu ka olmekliimaseade sobib antud tüüpi soojuspump paigalduseks mistahes hoonetes, sh korrusmajade korterites.

Radiaatorite ja küttetorustiku puudumine majas ning seega vahendite kokkuhoid, mis muidu kuluksid vesikütte ehitamiseks.

Kuum õhk lubab ruumid kiiresti soojaks kütta.

Väike tasuvusaeg.

Madal energiatarbimine, autonoomsus, kompaktsus ja madal müratase.

Suvel võib soojuspumpa kasutada kliimaseadme režiimis.

 

Ruumisisesel monteerimisel kasutatakse erineva konstruktsiooniga sisemisi plokke:

seinaplokid on enimlevinud siseplokkide liik;

kassettplokid monteeritakse lakke, jaotavad õhku 4 suunas;

ripp-, kanalplokid ehitatakse õhutorustikku sisse;

põrandaplokid.

Valik tehakse sõltuvalt soojuspumba võimsusest, siseplokkide arvust ja nõuetest interjöörile. Väikesemõõdulised välisplokid kinnitatakse seinale, suured asetatakse eraldi vundamendile.

Vaatamata sellele, et antud seadmed ei tundu suured ja tehnilised keerulised, neid võivad hooldada ainult inimesed, kes tunnevad soojuspumpade füüsilisi ja termodünaamilisi tööpõhimõtteid. Seadmete tööiga sõltub mitte ainult valitud kaubamärgist ja soojuspumba tüübist, vaid ka seadme õieaegsest hooldusest.

KÜSI PAKKUMIST