Kasulik teada

Miks valida just soojuspump?

Soojuspump säästab energiat, võrreldes elektriküttega kütmisel( elektriradiaator,elektripõrandaküte, elektripuhur) säästame me soojuspumbaga kütmisel külmal ajal keskmiselt 3-4 korda. Tänapäeval kõikide soojuspumpadega on võimalik ka jahutada, suvisel ajal ei pea enam tundma ennast ebamugavalt.Soojuspump hoiab sisetemperatuuri stabiilsena. Kaasaegsed mudelid võimaldavad ka õhuniiskuse vähendamist kui ka ebameeldivate lõhnade eemaldamist. Sellega saab hoida toas ühtlast temperatuuri, näiteks võrreldes ahjuküttega pole vaja hoida ja tassida raskeid puid. Lisaks ahjuga läheb enne aega, kui see sooja hakkab andma ja see soojus ei levi igalepoole. Soojuspumbaga seda muret pole, protsess  ise on lihtne ja mugav vajutades on/off nupule  võite juba vähem kui 30.minuti pärast nautida ruumis sobivat temperatuuri. Tänapäeval on mugavus väga tähtis osa meie elust

Kuidas valida endale õige soojuspump?

Kõik sõltub ruumide suurusest ja paigutusest, hoone soojustusest. Kuid tuleb valida endale õige võimsusega soojuspump ja paigaldada see õigesse kohta. Valides liiga lahja võimsusega õhksoojuspump, ei suuda see hoonet ara kutta ja tarbib palju elektrienergiat. Üldreegel on see, et 1kW soojusvõimsusest piisab hea soojustusega hoones 20-25m2 kütmiseks. Just Teile sobiva soojuspumba valimisel aitavad Teid heameelega  meie spetsialistid.

Kui tihti on vaja hooldada?

Soojuspumba pideval kasutamisel on mõistlik on puhastada filtreid iga kuu, kuid kui on tegemist  väga tolmuse ruumiga siis 2-4x nädalas. Üldiselt vajab soojuspump suuremat hooldust iga 2-3 aasta tagant. Ajapikku soojusvaheti ummistub soojuspumba jõudlus langeb, suureneb elektrikulu ning väheneb seadme kasutegur. Kui seade ei jahuta/küta enam nii nagu varem, elektrikulu on varasemast tunduvalt suurem, ebaloomulikud hääled seadme töötamisel, imelik lõhn seadmest, siis tasuks kohale kutsuda soojuspumba hooldusspetsialisti, et vältida ootamatuid soojuspumba rikkeid. Meie spetsialistid tulevad kohale ja vaatavad soojupumba üle ning teostavad vajalikud remont/hooldus-tööd.

Millal võiks mõelda vana soojuspumba väljavahetamisele?

Soovime mõelda õhksoojuspumba vahetamisest, kui selle eluiga on üle 10.aasta

Uued inverter tehnoloogiaga õhksoojuspumbad on 15-20% efektiivsemad ja ökonoomsemad. See aitab säästa küttekuludelt ja pakub mugavust läbi erinevate funktsoonide nagu nt läbi Telefoni juhtimine,suvilareziim,ökonoomne reziim,erinevad sensorid/andurid õhu juhtimiseks ja inimeste tuvastamiseks. Enamus uued pumbad on energiaklassiga A+++ ja töötavad kuni -25 külmakraadini. Vana soojuspumba disain võib olla vananenud, uued soojuspumbad pakuvad tänapäevast disaini, on saadaval palju erinevaid disainmudeleid erinevates toonides, mis sobivad hästi kodu interjööriga.

Pood
0 Soovinimekiri
0 Võrdlus